Keresés

Részletes keresés

Cheminot Creative Commons License 2006-12-06 22:10:37 25


A kép nem akar felmenni, bocs. Talán most.
Cheminot Creative Commons License 2006-12-06 21:56:08 24
Az ajtónyílásban, a létra mellett látható a válaszfalba vágott, csempézett ajtónyílás. Ez a nyaraló konyhája egyébként. A tetején még látható a vakolás nyoma. Emlékezetem szerint két szál betonvas hivatott megakadályozni, hogy a felette levő téglák lepottyanjanak. (A lány nem a témához tartozik).
A hozzászólás:
caterina3 Creative Commons License 2006-12-06 20:10:36 23

Köszi szépen, értem, ahogy írod. Továbbítom a férjemnek. :-)

 

Nekünk egyébként elég egy hetvencentis nyílás is oda, szóval így talán még kedvezőbb a helyzet.

Előzmény:
moonshadow Creative Commons License 2006-12-06 19:35:39 22

Hát ahhoz, hogy betehesd az áthidalót, előtte bizony ki kell bontanod, fordítva nem megy. :)

A flexes megoldás porral jár, viszont nem ad olyan rezgéseket és ütéseket a falra mint a vésőgép, ha kétoldalról pontosan kimérted és bevágtad akkor utánna egy sima kőműveskalapács segítségével ha kiszeded a nyílást a felül lévő tégláknak magukat meg kell tartania, mert a közöttük lévő habarcs sokkal erősebben tartja őket mint a felette lévő fal súlya. (egy átlag ajtó szélességű kibontásnál kb 90-120 cm). De jobb biztosra menni és előbb csak az áthidaló rést érdemes kivágni és kiszedni, elhelyezni az áthidalót, felette lévő falat felékelni és kijavítani, majd alatta már teljesen biztonságosan ki lehet vágni a nyílást.

Én legalábbis így csinálnám, de nem akarlak rábeszélni, tőlem úgy csinálod ahogy neked jobb.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!