|
|
|
|
 |
caterina3
2006-12-06 20:10:36
|
23
|
Köszi szépen, értem, ahogy írod. Továbbítom a férjemnek. :-)
Nekünk egyébként elég egy hetvencentis nyílás is oda, szóval így talán még kedvezőbb a helyzet. |
|
A hozzászólás:
 |
moonshadow
2006-12-06 19:35:39
|
22
|
Hát ahhoz, hogy betehesd az áthidalót, előtte bizony ki kell bontanod, fordítva nem megy. :)
A flexes megoldás porral jár, viszont nem ad olyan rezgéseket és ütéseket a falra mint a vésőgép, ha kétoldalról pontosan kimérted és bevágtad akkor utánna egy sima kőműveskalapács segítségével ha kiszeded a nyílást a felül lévő tégláknak magukat meg kell tartania, mert a közöttük lévő habarcs sokkal erősebben tartja őket mint a felette lévő fal súlya. (egy átlag ajtó szélességű kibontásnál kb 90-120 cm). De jobb biztosra menni és előbb csak az áthidaló rést érdemes kivágni és kiszedni, elhelyezni az áthidalót, felette lévő falat felékelni és kijavítani, majd alatta már teljesen biztonságosan ki lehet vágni a nyílást.
Én legalábbis így csinálnám, de nem akarlak rábeszélni, tőlem úgy csinálod ahogy neked jobb. |
|
Előzmény:
 |
caterina3
2006-12-06 19:17:57
|
21
|
| Ebben azt látom problematikusnak, hogy a nyílás kivágása és a Porotherm beillesztése között a fölötte lévő fal megrepedhet vagy akár bezuhanhat. A vakolat nem tudom, milyen, de szerintem nem túl jó minőségű, nem hinném, hogy az itt megtartja. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|