Keresés

Részletes keresés

caterina3 Creative Commons License 2006-12-06 18:14:46 11

Kedves Ordii!

 

Persze, tudom, hogy kosszal jár, de tapasztalatom szerint mégsem mindegy, ki csinálja. A férjem vakolatot is bontott már le, és vakolt is föl úgy, hogy alig kellett bútort mozgatni, takargatni stb., mert folyamatosan fel is szedte koszt, nem tapicskált benne, nem hordta végig a lakáson, ha lement a vakolóanyag a fólián túlra, azonnal feltörölte, stb. Ugyanez egy iparossal elképzelhetetlen. A parkettát is nagyon féltem. Volt már olyan, hogy az iparos gondosan kikerülte a neki leteregetett széles fóliacsíkot, és mellette ment a malteros cipőjében... :-((

 

Köszönöm, hogy óva intesz, igazad lehet, hogy nem veszélytelen, bár szerintem ha sikerülne tisztázni a tuti technológiát, nem valószínű, hogy a férjem ne tudná jól megcsinálni. Gépei is vannak, és sok mindenben jártas, hála Istennek ügyes ezermester.

 

Viszont az biztos, hogy tudni kéne a "tutit", mielőtt nekifog. :-))

 

Üdv:
Caterina

peterch Creative Commons License 2006-12-06 18:09:44 8
Udv ordii! "Amúgy inkább bízd szakemberre mert ha egyszer megindul az a fal.................. " Hamar ilyen veszjoslo vagy, kerlek ird mar le, hogy mitol indulna el egy sima valaszfal! Aminek nincs teherhordo szerepe. Amennyiben behejezed a tarto elemet korekten, nem latom veszelyet a fal elmozdulasanak . Tisztelettel Peter.
A hozzászólás:
ordii Creative Commons License 2006-12-06 18:00:41 6

Ezt kosz és por nélkül nem fogod megúszni semmiképp.Ahol bontasz az iszonyú porral jár. Mindenképp gondolkodj kipakoláson.Amúgy inkább bízd szakemberre mert ha egyszer megindul az a fal..................

Szakemberrel rakasd be az áthidalót a többit meg elvégzi a férjed.

Előzmény:
caterina3 Creative Commons License 2006-12-06 16:36:32 -

Szeretnénk ajtónyílást nyitni (ajtó nélkül) a lakásunkban egy válaszfalon. A falnak teherhordó szerepe nincs, nem tartófal.

 

A gond az, hogy nem szeretnénk a mennyezetig elbontani a  falat, áthidaló gerenda pedig itt nincs beépítve, tehát mindenképpen be kellene építeni egyet. Elvileg létezik olyan technológia, módszer, mellyel utólag lehet beépíteni ilyet, efelől szeretnék érdeklődni. Tudna valaki linket adni olyan oldalra, melyen leírják ennek módját részletesen és érthetően? Keresővel sajnos nem sikerült találnom ilyet. Vagy van valakinek erről személyes tudása, tapasztalata?

 

Segítségeteket előre is köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!