|
|
|
|
 |
moonshadow
2006-12-06 18:48:13
|
17
|
Nagyflex, kirajzol, szépen kivág kétoldalról, kibont, porotherm áhidaló betesz és felette bejavít, ajtó betesz, purhabbal kinyom, ajtó mellett takaróléc, esetleg kis festés és már készen is van.
Ha a válaszfal rendesen be van vakolva, akkor egy átlag 90-es ajtót simán be lehet tenni úgy, hogy nem fog leszakadni felülről, ha ésszel van kibontva, nem pedig törve zúzva. |
|
 |
Cheminot
2006-12-06 18:14:12
|
10
|
| Szia, Peterch-megoldásához nagyon hasonlóan oldottuk meg pár éve a nyaralóban, igaz kőműves segedelmével. A fal 6 cm vastag lyukacsos válaszfal tégla volt. Nagy flexbe fogott kővágó koronggal át lehetett vágni a falat, a téglákat elhordtuk. Áthidalóként betonvasakat használtunk úgy, hogy az ajtónyílás szélességénél 15 - 20 cm-rel hosszabb vasakat bedugtuk a téglák lyukába. Ezt nálunk csempézés követte, az ajtónyílás élénél is, illetve a vasaknál vakolás. Nagyon jó és szép lett, esze ágában sincs leszakadni. |
|
 |
ordii
2006-12-06 18:00:41
|
6
|
Ezt kosz és por nélkül nem fogod megúszni semmiképp.Ahol bontasz az iszonyú porral jár. Mindenképp gondolkodj kipakoláson.Amúgy inkább bízd szakemberre mert ha egyszer megindul az a fal..................
Szakemberrel rakasd be az áthidalót a többit meg elvégzi a férjed. |
|
 |
peterch
2006-12-06 17:36:17
|
3
|
| Udv caterina3!
Leirm,hogy en hogyan csinaltam. Nalam teglafal van. Berajzoltam ceruzaval az ajto helyet. Kovago koronggal bevagtam, amilyen melyen csak lehetett. Levertem a feluletrol a vakolatot. A masik oldalrol detto. Fent vagtam egy nutot a tarto L profilnak, ami 50x50x5-os meretu volt. Az ajtonyilasnal ez a nut szelesebb volt minden oldalra 15cm-rel. Ezt cementes malterral rogzitettem. utanna kiszedtem lassan a belso teglakat. Majd a belogo teglakat egyenkent levagtam a koronggal. Az L profilt cementes sriccel bevontam.Utanna mar csak a feluletek ujravakolasat kellett megcsinalni. Jelenleg is rendben van minden, nem repedezett meg a fal. Nem tudom ez mennyire szakszeru megoldas, de nekem igy is o.k. Lehet ,hogy a szakik most jokat kuncognak, de hat ez van. Tisztelettel Peter. |
|
A hozzászólás:
 |
caterina3
2006-12-06 16:36:32
|
-
|
Szeretnénk ajtónyílást nyitni (ajtó nélkül) a lakásunkban egy válaszfalon. A falnak teherhordó szerepe nincs, nem tartófal.
A gond az, hogy nem szeretnénk a mennyezetig elbontani a falat, áthidaló gerenda pedig itt nincs beépítve, tehát mindenképpen be kellene építeni egyet. Elvileg létezik olyan technológia, módszer, mellyel utólag lehet beépíteni ilyet, efelől szeretnék érdeklődni. Tudna valaki linket adni olyan oldalra, melyen leírják ennek módját részletesen és érthetően? Keresővel sajnos nem sikerült találnom ilyet. Vagy van valakinek erről személyes tudása, tapasztalata?
Segítségeteket előre is köszönöm! |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|