Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
VREX Creative Commons License 2006-12-06 10:35:11 183
Kösz!
Előzmény:
dpitty Creative Commons License 2006-12-05 17:21:19 182
Az MC a Multi-Coated, azaz a többszörös bevonat rövidítése. Hasznos, mert csökkenti a nem kívánt visszaverődéseket, azaz több fény jut az obiba. Az elé írt betűk (HMC, SMC) a hiper-szuper jelzők rövidítései, gyártótól függően.

Nyugodtan vedd meg a legolcsóbb MC-s szűrőt, és ha nem akarsz extra nagy látószöggel (24-től lefelé) fotózni, nem kell törődnöd a vignettálással sem. (Ha nagyon biztosra akarsz menni, fekete kartonból csinálj egy olyan csövet, amely fél centire túllóg az obi végén, és csinálj tesztfotót a legnagyobb látószögednél. Ha a sarkok felé nem sötétedik a kép, akkor oké.)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!