Keresés

Részletes keresés

vlevi Creative Commons License 2006-11-29 21:22:10 2587
Egy Nikonos oldalon találtam, http://www.focustestchart.com/chart.html
Egész pontosan ez a PDF

A 18.oldalon van az ábra.
vlevi Creative Commons License 2006-11-29 21:13:51 2586
Bassza a csőrömet ez a fókuszálás dolog. A kitobi (18-55) teljesen jól fókuszál. Az 50/1.8-as szánalmasan frontfókuszos. A Sigma 28-135 kicsit bizonytalan, de nagyjából jó, 70 és 135 mm-en is. Van egy ritkán használt Sigma 70-300 is, az is jó. Ezek szerint az 50/1.8-as a nemjó.
Úgy tűnik, mégsem a váz.
Mikor tudnánk összefutni és hol egy gyors teszthez?
A hozzászólás:
300eoss Creative Commons License 2006-11-29 19:59:16 2585
Ezt az ábrát nem ismertem, de jó! Ha tudnád én hogy teszteltem.. Sztem 50/1.8-at add el, és vegyél 50/1.4-et. A többi obid ha jó (nem rossz), akkor nyilván ezzel van a gond. De adhatok másik obit a tesztedhez. Nekem volt 50/1.8 is, asszem 10D-n használtam, azzal jó volt.
Előzmény:
vlevi Creative Commons License 2006-11-29 19:46:46 2584
Azt a tesztábrát használtam, amit talán pont te raktál be ide. Azon nincs a közelben semmi, ami kontrasztos lenne.
Úgy vettem észre, nem "megy el" egészen a szerintem jó fókuspontig. Ez alatt azt értem, hogy ha eltekerem manual fókussaz végtelenbe az obit, visszarakom AF-be, és exponálok, akkor backfókuszos, ha minimumra veszem a fókuszt (Ez a Sigma obimnál makró módban kb 25 centi, a tesztábra távolsága kb fél méter), akkor viszont frontfókuszos. Ha mégegyet exponálok, akkor nagyjából jó.










Na, ezt kipróbálom az 50/1.8-al is. Kipróbáltam. Hát nem. Az stabilan frontfókuszos.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!