|
|
|
|
 |
300eoss
2006-11-29 19:59:16
|
2585
|
| Ezt az ábrát nem ismertem, de jó! Ha tudnád én hogy teszteltem.. Sztem 50/1.8-at add el, és vegyél 50/1.4-et. A többi obid ha jó (nem rossz), akkor nyilván ezzel van a gond. De adhatok másik obit a tesztedhez. Nekem volt 50/1.8 is, asszem 10D-n használtam, azzal jó volt. |
|
A hozzászólás:
 |
vlevi
2006-11-29 19:46:46
|
2584
|
Azt a tesztábrát használtam, amit talán pont te raktál be ide. Azon nincs a közelben semmi, ami kontrasztos lenne. Úgy vettem észre, nem "megy el" egészen a szerintem jó fókuspontig. Ez alatt azt értem, hogy ha eltekerem manual fókussaz végtelenbe az obit, visszarakom AF-be, és exponálok, akkor backfókuszos, ha minimumra veszem a fókuszt (Ez a Sigma obimnál makró módban kb 25 centi, a tesztábra távolsága kb fél méter), akkor viszont frontfókuszos. Ha mégegyet exponálok, akkor nagyjából jó.



Na, ezt kipróbálom az 50/1.8-al is. Kipróbáltam. Hát nem. Az stabilan frontfókuszos.
|
|
Előzmény:
 |
300eoss
2006-11-29 18:56:12
|
2583
|
Ismered pontosan az AF rendszer működését? Az érzékelők "kilógnak" a kis piros négyzetből, és ha ott kontrasztosabbat talál, oda élesít. Olvasmány |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|