|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
KiriK
2006-11-20 22:28:44
|
132
|
| Én még hozzáadnám a listához a Pancolar 50/1.8ast. A többivel nincs tapasztalatom, de ez engem meggyőzőtt. 2.4től elég jó képe van, de 1.8on is bármikor használható, nem sokkal gyengébb. |
|
Előzmény:
 |
Százbolha
2006-11-20 21:43:27
|
131
|
A Canon EF fixek általában brillanciában, kontrasztban jobbak. (ez kell a diginek) A szinvisszaadás lehet szubjektív is, de általában ebben is jobbak az Új canon objektívek Feloldóképességben, torzitásban a jobb M42 objektívek nem sokkal maradnak le. Manuális élesítésben (a mechanika bizonyos jellemzői) néha jobbak az M42 objektívek.
Én ezeket javasolnám kipróbálni.
Flektogon 35/2,4 Takumar 50/1,4 Takumar 50/1,8 Takumar 50/1,4 Takumar 85 f1.9 Takumar 135/2,5 Sonnar 135/3,5 Sonnar 200/2,8
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|