Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
KiriK Creative Commons License 2006-11-20 22:28:44 132
Én még hozzáadnám a listához a Pancolar 50/1.8ast. A többivel nincs tapasztalatom, de ez engem meggyőzőtt. 2.4től elég jó képe van, de 1.8on is bármikor használható, nem sokkal gyengébb.
Előzmény:
Százbolha Creative Commons License 2006-11-20 21:43:27 131
A Canon EF fixek általában brillanciában, kontrasztban jobbak. (ez kell a diginek)
A szinvisszaadás lehet szubjektív is, de általában ebben is jobbak az Új canon objektívek
Feloldóképességben, torzitásban a jobb M42 objektívek nem sokkal maradnak le.
Manuális élesítésben (a mechanika bizonyos jellemzői) néha jobbak az M42 objektívek.

Én ezeket javasolnám kipróbálni.

Flektogon 35/2,4
Takumar 50/1,4
Takumar 50/1,8
Takumar 50/1,4
Takumar 85 f1.9
Takumar 135/2,5
Sonnar 135/3,5
Sonnar 200/2,8

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!