|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
optikus
2006-11-17 10:51:28
|
120
|
135mm-es sonnar-al es kozgyuruvel en jol tudtam makrozni (igaz ez virtualisan joval hosszabb lesz a crop miatt).
|
|
Előzmény:
 |
optikus
2006-11-17 10:50:09
|
119
|
Dslrhez meg a gyari nagylatok sem tul jok, amit ugye hasznalni szoktak az a 16mm-es zenitar, letezik mindenfele talpu verzioja (ez halszem de dslr-en nem annyira ervenyesul a crop miatt es psben egyebkent is korrigalhato).
Makrozni sok obival lehet, sima m42-es kozgyurusort alaraksz es kesz. Esetleg lehet probalkozni az obi forditassal. Ezek M42-ben olcso filleres adapterek, soosnal biztos kapsz. Obibol olyat vegy aminek van manualis allasa hogy a blendet fixen be tudd ugrasztani.
Az mar mas kerdes hogy a digigeped kepes e a manualis obis fenymeresre.
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|