Keresés

Részletes keresés

Nemhívő Creative Commons License 2006-11-12 10:27:29 82

 

 Valóban eléggé pontos a diagnózis. Sőt.

 

 Amint az emberi értelem kezdett kapisgálni valamit az életről, eléggé nyomasztóan

 

 hatott rá az saját elmúlásának az eljövetele. Mivel valóságos ismereiei nem voltak

 

 a  világ működéséről, a képzelet világában keresett, és talált egy túlélő-készletet,

 

 amibe kapaszkodva becsapta önmagát, és másokat.

 

 Viszont a vallás ma már mindenképpen káros, ugyanis valótlan dolgokról állítja,

 

 hogy létező, sőt üdvözítő. És ez baromság, ami soha nem lehet hasznos.

mindenszentek Creative Commons License 2006-11-11 22:56:41 81

A vallás a halál és az élet közti óriási különbség áthidalására jött létre.

 

talán inkább a paradicsomon kívüli poláris szemlélet meghaladására.

 

élt és halál között már! a kvantumfizika sem tesz különbséget élő macska v döglött macska pont annyi neki

 

sóval vissza az agarakkal vagy az agorán beszélgetünk? 

mindenszentek Creative Commons License 2006-11-11 22:49:48 80

Az ember 50 ezer évvel ezelőtt és most sem tudja és nem is akarja elfogadni, hogy a semmiből jött és a semmibe tér vissza.

 

én relatíve bigott vallásos vagyok és pont aszondom hogy a semmiből jön és a semmibe megy vissza

 

A vallás feladata, hogy enyhítse ezt a traumát

bizonyára vannak akiknek

 

ez a lét romlása....a mágikus világképttől a materialistáig

egyébként nem értem mit kezdtek az egyiptomiak mert amit írsz az a materiális szemlélet visszavetítése

holott az enciklopedistákig minden szmelélet vallásos volt nem vallásos nem léte miatt...

kicsit tévedés azt gondolni hogy az ógörög filozófia az atomra tekintettel ne lett volna vallásos

:-)

 

egyébként nagyon szofisztikáltan összefoglaltad....publikáció után kiált

A hozzászólás:
szelíd galamb Creative Commons License 2006-11-11 20:40:36 79

 

A vallás a halál és az élet közti óriási különbség áthidalására jött létre.

Az ember 50 ezer évvel ezelőtt és most sem tudja és nem is akarja elfogadni, hogy a semmiből jött és a semmibe tér vissza.

A vallás feladata, hogy enyhítse ezt a traumát, egy másik lehetőség megteremtésével az ember számára.

A vallás nem káros addig amíg az uralkodó osztály nem kezdi a hatalma fenntarásának eszközeként alkalmazni.

 

Gyakorlatilag az egyiptomiak kezdték el majd a kereszténység, végül az iszlám az emberek leigázására, féken tartására a hatalom legalizására használta fel a vallást.

 

Az igazi vallás a paleolitikum végén megszűnt létezni, átalakult a hatalom birtoklásának egyik eszközévé.

 

 

 

Előzmény:
mindenszentek Creative Commons License 2006-11-10 20:48:20 74

annyira nem baj.

bizonytéknak neveztt illúzió a tudományban van. a megismerés következő szeme a bölcseleti út utána van pediglen még a szemlélődés útja.

a bölcseleti nem bizonyít hanem kinyilatkoztat, a személődő pedig lát.  

a baj az ha döglenek a nyulak továbbá ha a bizonyításos izén nem jut tovább aki azt mint egyetlen igaz útnak hiszegeti 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!