|
|
|
|
 |
Nemhívő
2006-11-12 10:27:29
|
82
|
Valóban eléggé pontos a diagnózis. Sőt.
Amint az emberi értelem kezdett kapisgálni valamit az életről, eléggé nyomasztóan
hatott rá az saját elmúlásának az eljövetele. Mivel valóságos ismereiei nem voltak
a világ működéséről, a képzelet világában keresett, és talált egy túlélő-készletet,
amibe kapaszkodva becsapta önmagát, és másokat.
Viszont a vallás ma már mindenképpen káros, ugyanis valótlan dolgokról állítja,
hogy létező, sőt üdvözítő. És ez baromság, ami soha nem lehet hasznos. |
|
 |
mindenszentek
2006-11-11 22:56:41
|
81
|
A vallás a halál és az élet közti óriási különbség áthidalására jött létre.
talán inkább a paradicsomon kívüli poláris szemlélet meghaladására.
élt és halál között már! a kvantumfizika sem tesz különbséget élő macska v döglött macska pont annyi neki
sóval vissza az agarakkal vagy az agorán beszélgetünk? |
|
 |
mindenszentek
2006-11-11 22:49:48
|
80
|
Az ember 50 ezer évvel ezelőtt és most sem tudja és nem is akarja elfogadni, hogy a semmiből jött és a semmibe tér vissza.
én relatíve bigott vallásos vagyok és pont aszondom hogy a semmiből jön és a semmibe megy vissza
A vallás feladata, hogy enyhítse ezt a traumát
bizonyára vannak akiknek
ez a lét romlása....a mágikus világképttől a materialistáig
egyébként nem értem mit kezdtek az egyiptomiak mert amit írsz az a materiális szemlélet visszavetítése
holott az enciklopedistákig minden szmelélet vallásos volt nem vallásos nem léte miatt...
kicsit tévedés azt gondolni hogy az ógörög filozófia az atomra tekintettel ne lett volna vallásos
:-)
egyébként nagyon szofisztikáltan összefoglaltad....publikáció után kiált |
|
A hozzászólás:
 |
szelíd galamb
2006-11-11 20:40:36
|
79
|
A vallás a halál és az élet közti óriási különbség áthidalására jött létre.
Az ember 50 ezer évvel ezelőtt és most sem tudja és nem is akarja elfogadni, hogy a semmiből jött és a semmibe tér vissza.
A vallás feladata, hogy enyhítse ezt a traumát, egy másik lehetőség megteremtésével az ember számára.
A vallás nem káros addig amíg az uralkodó osztály nem kezdi a hatalma fenntarásának eszközeként alkalmazni.
Gyakorlatilag az egyiptomiak kezdték el majd a kereszténység, végül az iszlám az emberek leigázására, féken tartására a hatalom legalizására használta fel a vallást.
Az igazi vallás a paleolitikum végén megszűnt létezni, átalakult a hatalom birtoklásának egyik eszközévé.
|
|
Előzmény:
 |
mindenszentek
2006-11-10 20:48:20
|
74
|
annyira nem baj.
bizonytéknak neveztt illúzió a tudományban van. a megismerés következő szeme a bölcseleti út utána van pediglen még a szemlélődés útja.
a bölcseleti nem bizonyít hanem kinyilatkoztat, a személődő pedig lát.
a baj az ha döglenek a nyulak továbbá ha a bizonyításos izén nem jut tovább aki azt mint egyetlen igaz útnak hiszegeti |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|