Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
o0-0o Creative Commons License 2006-11-11 10:45:36 127
tapasztalatom szerint minél kisebb egy objektív fókusztávjának maximuma, annál gyorsabb a fókuszálása. Pl a Sigma 15-30-at lassú fókuszálásúnak mondják, mégis vagy 3-szor gyorsabb a Canon 70-200/2.8-nál, ami pedig köztudottan villámsebes. Tehát a 55-200 persze hogy gyorsabb minden 300-as végünél... (nemtudom egy 100-400 L-vel összevetve milyen lehet sebességben, de lehet, hogy...)
Előzmény:
ötfelezős Creative Commons License 2006-11-10 20:36:43 125

Kösz. Ezt, mármint a koszolódást,  egyébként tesztelem már egy ideje:

http://fotobolondok.hu/fotoalbum/displayimage.php?album=lastup&cat=10051&pos=0

 De eredményt majd remélem csak sokára kapunk. :)

Az kétségtelen, hogy ez a 70-300, ha a föld felé fordítva félig lenyomom a gubicsot, majd messzi témára irányítom, érzékelhető ideig fókuszál. Szubjektív érzésem viszont az, hogy az 55-200 szinténelőlforgó nagyon gyors. De már hurrogtak le AF sebesség ügyben. :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!