Keresés

Részletes keresés

szelíd galamb Creative Commons License 2006-11-11 20:40:36 79

 

A vallás a halál és az élet közti óriási különbség áthidalására jött létre.

Az ember 50 ezer évvel ezelőtt és most sem tudja és nem is akarja elfogadni, hogy a semmiből jött és a semmibe tér vissza.

A vallás feladata, hogy enyhítse ezt a traumát, egy másik lehetőség megteremtésével az ember számára.

A vallás nem káros addig amíg az uralkodó osztály nem kezdi a hatalma fenntarásának eszközeként alkalmazni.

 

Gyakorlatilag az egyiptomiak kezdték el majd a kereszténység, végül az iszlám az emberek leigázására, féken tartására a hatalom legalizására használta fel a vallást.

 

Az igazi vallás a paleolitikum végén megszűnt létezni, átalakult a hatalom birtoklásának egyik eszközévé.

 

 

 

Nemhívő Creative Commons License 2006-11-11 10:53:48 77

 

 Mán megent nem sikeredett...

 

 Úgy nevezik a mutatványt: szómágia / bölcselet, szemlélődés /

 

 Vagyis a leírtaknak olyasfélét tulajdonítani, amihez semmi közük.

 

 Újabb szó aminek érdemes lenne megtanulni a jelentését : illúzió

 

 A tudomány azért az ami, mert állításai igazolhatók vagy cáfolhatók.

 

 No nem kinyilatkoztatással, mert annak az ellenkezőjét azonnal elviseli a képernyő.

 

 

A hozzászólás:
mindenszentek Creative Commons License 2006-11-10 20:48:20 74

annyira nem baj.

bizonytéknak neveztt illúzió a tudományban van. a megismerés következő szeme a bölcseleti út utána van pediglen még a szemlélődés útja.

a bölcseleti nem bizonyít hanem kinyilatkoztat, a személődő pedig lát.  

a baj az ha döglenek a nyulak továbbá ha a bizonyításos izén nem jut tovább aki azt mint egyetlen igaz útnak hiszegeti 

Előzmény:
szelíd galamb Creative Commons License 2006-11-10 19:18:40 72

 

Egy nagy baj van, Istenről semmi bizonyíthatót nem tudunk most se.

 

A világról nagyon keveset tudunk, de amit tudunk az bizonyítható.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!