|
|
|
|
 |
mindenszentek
2006-11-10 20:48:20
|
74
|
annyira nem baj.
bizonytéknak neveztt illúzió a tudományban van. a megismerés következő szeme a bölcseleti út utána van pediglen még a szemlélődés útja.
a bölcseleti nem bizonyít hanem kinyilatkoztat, a személődő pedig lát.
a baj az ha döglenek a nyulak továbbá ha a bizonyításos izén nem jut tovább aki azt mint egyetlen igaz útnak hiszegeti |
|
A hozzászólás:
 |
szelíd galamb
2006-11-10 19:18:40
|
72
|
Egy nagy baj van, Istenről semmi bizonyíthatót nem tudunk most se.
A világról nagyon keveset tudunk, de amit tudunk az bizonyítható. |
|
Előzmény:
 |
mindenszentek
2006-11-07 22:11:46
|
63
|
én csak beszámoltam a tudomány friss ereményéről...mert mint bigott vallásos próbálok nagyjából naprakész lenni...hogy ottan mi folyik
persze hogy nem következik. azt nem modtam.
mint ahogy az evolúcióból, az atomokra épített modellből és az egész tudományból sem következik hogy nincs.
abból hogy 10 emberből 8 vagy vagyban gondolkozik még szintén nem következik semmi.
egyébként azt írod hogy az idő
talán a térről mindent tudunk?
az anyagról nem is beszélve |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|