Keresés

Részletes keresés

petfol Creative Commons License 2006-11-01 15:43:07 243

Mert divatos szak, és a diákok szeretik. Ennyi elég is. A hallgatók nagyon ritkán választanak szakot a jövőbeli elhelyezkedési lehetőségeik alapján.

 Emellett fontos érv, hogy nem elvont mint mondjuk a filozófia, ugyanakkor nem igényel reálismereteket, mint a műszaki tudományok, azaz nem is nehéz elvégezni.

 

 No, és persze minden magyar ember nagyon ért a történelemtudományhoz, már születési jog alapján is. 

A hozzászólás:
miszega Creative Commons License 2006-11-01 14:43:20 241

akkor sem fogsz sokat keresni.

 

többek között ezért is nagyon homályos hogy minek volt egy-két éve még a negyedik legtöbb hallgató töriszakos!!

 

szegeden pl. a kb 20000 felőoktatásisból összvissz, az összes évfolyamban 1500 töriszakos volt!!!

 

holott még 100 se kell évente, nemhogy csak egy helyről évi 3-400!!

 

Előzmény:
igen7 Creative Commons License 2006-10-31 19:25:31 239
a 2-eshez nem tudok rangsort írni, mert csak az ELTE bölcsészkarát ismerem. általában igaz az , hogy mivel a zakadémia is pesten van ezért a pesti egyetemi karokon relatíve több a komolynak számító oktató, de nem tudom hogy ez igaz e a történelemre.

a 4-eshez ismét azt tudom mondani, hogy tökmindegy mit végzel, ha bölcsészdiplomád van alapvetően esélytelen vagy arra, hogy a szakmában helyezkedj el, de ha valamilyen csoda folytán mégis sikerül, akkor sem fogsz sokat keresni.

a többi szakot egyébként nincs értelme a történelemhez hasonlítani, mert annyira közel azért nem állnak hozzá. legalábbis a képzés formáját tekintve. a tanárszak az viszont gyakorlatilag ugyanaz csak kell hozzá tanárképzés, ami néhány óra felvételét jelenti. de tanári pályára szintén nincs sok értelme menni a fentiek miatt + az nagyon idegölő és kilátástalan munka jelenleg.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!