|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
Pellegrin
2006-10-31 20:23:53
|
9
|
| Merre van a pincétek? Lehet hogy majd az első készletfeltöltésnél felkeresném :) |
|
Előzmény:
 |
Törölt nick
2006-03-07 15:31:10
|
7
|
Abban igazad van, hogy a nedvesség fontos a borospincében, ahol érleled a bort.De nem kell feltétlenül a falnak vizesnek lenni.A hőmérséklet az igazán fontos.Az ideális az állandó 18 fok körüli lenne.Mi a párásítást úgy oldottuk meg, hogy a padozatot apró szemcséjű zuzalékágyra lerakott téglával raktuk ki, majd kifugáztuk.Rusztikus lett, illik a pincéhez.Simán öntözőkannával fellocsoljuk a padozatot, ami szép fokozatosan párologtatja a beszívott vizet, így a nedvesség ideális, valamint nyáron hűtésként is szolgál.Azért a falon bejövő víz nem igazán szabályozható.Az ideális nedvesség meg jó a hordóknak is, nem száradnak szét.Azért a belsejükben is kell tartani folyadékot, nálunk hordó alja bornak hívják, amit csak hordótartásra használunk.A kész bort meg parafinúszós acéltartályban tároljuk, így nem érintezik a bor a levegővel.De akész borból is csak az kerül át tartályba,amelyik hordó meg lett kezdve.És egy kis dicsekvés.A régiós borversenyen az egyik fehér vegyes és a piros ezüstöt kapott, a másik vegyes fehér aranyat.El is vitték az egész tavalyi termést, csak saját fogyasztásra hagytunk a családnak. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|