Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
Mad árka Creative Commons License 2006-10-17 19:20:01 17
Szia karyatida! Nagyon köszönöm, nem ismertem. S egy jótét lélek még szkennelt is nekem. A rakott méhes kifejezetten tetszik, ezt "felveszem" a szótáramba, eddig nem ismertem.

Még egyszer köszönöm! :-)
Előzmény:
karyatida Creative Commons License 2006-10-14 18:09:45 16

Csak-csak beröppent egy madárka! :)

 

   Szervusz!

 

Jó ideje szorgalmasan nézegetem ezt a topikot, mert gyűjtögetem a közmondásokat.

 

Az egyik legismertebb, amin már túl is vagyunk: Szorgalmas, mint a méh.

 

O. Nagy Gábor gyűjtéséből néhányat (ha a kötetet ismered, akkor semmi újat nem tudok), íme:

 

Olyan édes, mint a (lépes) méz.

 

Méz alatt mérget rejt.

 

Van (annak) mind méhe, mind pénze.

 

Úgy jön, mint a rakott méh. (Mindenféle jót hoz.)

 

Nem aggasztja a méhecskét a tél.

 

Döglött méh nem ad mézet. (Addig kell megbecsülni valakit, amig él, mert csak addig vehetjük hasznát.)

 

Méhdongás nélkül mézet nem vehetni. (Ha valamit el akarunk érni a kockázatot is vállalni kell.)

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!