Keresés

Részletes keresés

partics Creative Commons License 2006-10-12 18:50:46 567
Érdemes lenne megmérni: ha kevesebb 70-80 dkg-nál (szinte biztos, hogy így van), akkor nem éli túl a telet odakint.
jingo Creative Commons License 2006-10-12 17:59:05 566
Szerintem ki kéne otthon,nálatok teleltetned.
Nagyon jó,ha van garázs vagy hasonló védett hely,ahol vackot tud csinálni.
Ha meleg helyen,pl.lakásban telel és minden nap enni kap,nem alszik téli álmot.
A hozzászólás:
Manka11 Creative Commons License 2006-10-11 11:20:56 565

Sziasztok!

 

Tegnap, mikor mentem haza a munkából, az egyik forgalmas út közepén találtam egy egészen aprócska sünit. Szegénynek elütötték a mamáját, és ott szaladgálta, szaglászta körbe-körbe a felezővonalnál a félig kilapított tetemet. Azonnal megálltam a biciklivel, és a pulcsimba tekerve hazavittem. Készítettem neki egy odút, forgáccsal béleltem ki, és egyből birtokba is vette, magára igazította  a forgácsdarabokat, és kipihente fáradalmait. A kis odút egy nagy alapterületű dobozba raktam, amit szintén kibéleltem forgáccsal.

Sötétedéskor bekukkantottam a dobozba, de még azon mód szunyókált, nem is mutatott hajlandóságot az ébredésre. Gondolom nagyon fáradt lehetett, hiszen egész nappal csak rohangált.

Az odú ajtajához raktam pár jóillatú falatot. Ki is dugta az orrát, és végül nekilátott lakomázni.

 

Remélem tudok neki segíteni, hogy mire a téli álom közeleg, addigra felerősödik. Nagyon pici, kb. 9-10 cm hosszú.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!