Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
photographos Creative Commons License 2006-10-04 21:24:32 176
Én olvastam a könyvet, simán elkeverte a csávó a lineár meg a cirkuláris polárt. Vagy valami nagyon gagyit használt. Nem az egyetlen hiba a könyvben. Máshol, jobb könyvekben éppen az ellenkezőjét írják. Mamár a digitális gépek terjedésével szinte csak cirkuláris polárt gyártanak. Szerinted ez véletlen? Én állandóan használok c. polárszűrőt a nagylátómon, de soha semmilyen színkorrekciós problémám nem adódtt. Éppen ellenkezőleg.
Előzmény:
Entwined Creative Commons License 2005-08-18 13:54:44 165
"A cirkuláris polárszűrő használata digitális gépen életveszély! A CCD mozaikszűrőjével együtt olyan színes interferenciákat alakíthat ki, melytől semmilyen szoftver nem szabadít meg. Figyelem! Az effektus az LCD-n nem látszik. Különösen igaz ez akkor, ha használjuk a fehéregyensúly automatikát. Használjuk inkább a jóval olcsóbb lineáris polárszűrőt! Az esetek 1%-ban ezek a szűrők a tükörreflexes gépeken élességállítási és fénymérési problémákat okozhatnak." (A digitális fotózás műhelytitkai, 2004 - Rainbow-Slide kiadó; ISBN 963 212 548 7)

na erről beszéltem :o
akkor ez kamu lenne? (amúgy 350D-ben CMOS szenzor van)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!