|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
HangaDóra
2006-09-11 18:51:21
|
287
|
Az is ott van a törvényben, 24. § (2) A szervezeti-működési szabályzatban kell meghatározni: a) a közös költség tulajdoni hányadtól eltérő megfizetése esetén, az érintett költségnemeket és a számítás módját,
Tekintettel arra, hogy a közös képviselő/SZVB fizetendő közös költsége nem költségnem, a megfizetéstől történő eltekintés (díjazás jóváírása) nem számítás módja, sajnos ezt a megoldást nem teszi lehetővé a Társasházi törvény.
Az adójogszabályok szerint a jóváírt díjazás után is meg kellene fizetni a közterheket és adókat. Ennél fogva értelmetlen dolog lenne a jóváírás még abban az esetben is, ha a Társasházi törvény lehetőséget biztosítana rá.
Költségviselés szempontjából a Társasházi törvény nagyon reális. Semmiféle diszkriminációra nem ad lehetőséget, a költségeket arányosan kell viselni.
Szóval nincs kivétel!! Nem hozható ilyen rendelkezés az SZMSZ-ben. |
|
Előzmény:
 |
agabe
2006-09-11 09:46:49
|
286
|
| A társasház a SZMSZ-t módosíthatja-e úgy, hogy a közös költség tulajdoni hányad alapján fizetendő, kivétel ez alól a házban tulajdoni joggal rendelkező és ott lakó közös képviselő (vagy akár SZVB tag), melynek közös költség kötelezettsége X Ft a képviseleti meghatalmazás időtartamára? Ez (saját olvasatomban) nem ütközik a társasházi törvénybe, mivel ott van benne , hogy " vagy az SZMSZ-ben meghatározottak szerint kötelesek hozzájárulni a közös költséghez" . |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|