|
|
|
|
 |
Miki69
2006-08-31 09:38:33
|
445
|
Minden távfűtéses háznak van hőmennyiség mérője, ezt törvény írja elő, de ebből megtakarítás még nem lesz. Továbbra is az a véleményem, hogy egy jól szigetelt tömbházban, ahol a lakások 3/4 -e körbe van fűtve, kisebb fűtési költségnek kellene lenni, mint egy szintén szigetelt, de körbe hideg oldallal rendelkező családi ház esetében. Persze nm vagy lég m3 - ben számolva. |
|
 |
NeomatiK
2006-08-30 07:39:50
|
438
|
Furcsa. Azaz mégsem.
1. Azt írja van mérő, ezért alacsonyabb a fűtési díj.
2. Viszont azt nem írja, hogy szigetelve van a ház. Márpedig ha el akarnám adni a lakásom, akkor ezt feltétlen beleírnám (ha volna szigetelve), mint jó tulajdonság.
Ebből mi következik?
Hogy a távfűtőművek alapból túlszámláznak, talicskaszám zsebelik be az extraprofitot.
Más egy különálló és nagyobb családi házra fizet annyi gázdíjat, mint amennyibe egy harmadakkora és körbefűtött lakás távfűtése kerül. |
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2006-08-30 06:56:40
|
437
|
http://www.ingatlan.com/h1060423
Lakás közös költsége 4300 ft, fütési költsége nyáron 3000 ft, télen 8000 ft. A háznak a főtáv felé van mérője és ezért alacsonyabb a fűtési költsége mint a többi paneloknak.
36 nm2-re ez nem drága a többihez képest, kiváncsi lennék, hogy pontosan mit takarhat ez a mérés.
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|