Keresés

Részletes keresés

barka Creative Commons License 2008-10-15 23:26:22 30

"Azt mondják, nem elég becsületesnek lennni, annak is kell látszani."

 

Mondjuk, ez a "nagy" mondás - akárki találta is ki - úgy hülyeség, ahogy van. Mert a becsületességnek ugyanúgy nincs "látszata", mint a becstelenségnek. A becsületsességet legfeljebb meg lehet, el lehet játszani, de ez még közel sem jelenti azt, hogy azok is vagyunk...

 

Egy példa, a "nagy" mondás tarthatatlanságára: a szélhámosok általában azt a látszatot keltik, hogy becsületesek... :)

 

  

A hozzászólás:
Újlaki Creative Commons License 2006-08-03 17:59:33 17
Azt mondják, nem elég becsületesnek lennni, annak is kell látszani. Ezt tovább lehet vinni, nem elég pártatlannak lenni, annak is kell látszani. Nos, Járairól nem tudom, pártatlan-e, mindenesetre nem nagyon látszik annak, és ráadásul nem is nagyon igyekszik annak látszani.

Ezzel a leköpös nyilatkozattal meg végleg kilóg a lóláb: a szavak között ott van, hogy akár a fejetek tetejére is állhattok, azt teszem, amit akarok, és ha csak lehet, kiszúrok veletek.
Előzmény:
jehu Creative Commons License 2006-08-03 17:50:27 16
Mártírkodik - már csak ez hiányzott.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!