|
|
|
|
 |
barka
2008-10-15 23:26:22
|
30
|
"Azt mondják, nem elég becsületesnek lennni, annak is kell látszani."
Mondjuk, ez a "nagy" mondás - akárki találta is ki - úgy hülyeség, ahogy van. Mert a becsületességnek ugyanúgy nincs "látszata", mint a becstelenségnek. A becsületsességet legfeljebb meg lehet, el lehet játszani, de ez még közel sem jelenti azt, hogy azok is vagyunk...
Egy példa, a "nagy" mondás tarthatatlanságára: a szélhámosok általában azt a látszatot keltik, hogy becsületesek... :)
|
|
A hozzászólás:
 |
Újlaki
2006-08-03 17:59:33
|
17
|
Azt mondják, nem elég becsületesnek lennni, annak is kell látszani. Ezt tovább lehet vinni, nem elég pártatlannak lenni, annak is kell látszani. Nos, Járairól nem tudom, pártatlan-e, mindenesetre nem nagyon látszik annak, és ráadásul nem is nagyon igyekszik annak látszani.
Ezzel a leköpös nyilatkozattal meg végleg kilóg a lóláb: a szavak között ott van, hogy akár a fejetek tetejére is állhattok, azt teszem, amit akarok, és ha csak lehet, kiszúrok veletek. |
|
Előzmény:
 |
jehu
2006-08-03 17:50:27
|
16
|
| Mártírkodik - már csak ez hiányzott. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|