Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
Ati88 Creative Commons License 2006-08-03 06:43:01 3
Nappal is lehet villámokat fényképezni, de kell hozzá:
1. vagy egy nagy adag szerencse, hogy elkapd;
2. vagy egy pár szürke szűrő, amivel közel éjszakai fényviszonyokat teremthetsz. (A szürke szűrők jól használhatók más esetekben is, nem csak villánfényképezésre).
Előzmény:
Dundy Creative Commons License 2006-08-01 22:16:17 -

Sziasztok!

 

Szinte teljesen kezdőként fordulok a hozzáértők táborához segítségért.

 

Vettem egy Panasonic FZ30-at, s szeretnék majd villámokat fényképezni. Milyen beállításokkal szokás villámokra vadászni? Lévén, hogy relatív ritka esemény, hogy villámot tudok majd állványról fotózni éjszaka, ezért szeretném, ha addigra már tudnék egy-két praktikus dolgot az ajánlott zársebességtől elkezdve bármi más, amivel esetleg sikeressé tehetem majd az első próbálkozásomat.

 

A tanácsaitokat előre is köszönöm! :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!