|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
kolaloka
2006-06-30 13:57:14
|
7
|
Szervusz Honey74!
Szerintem mindenképp nézesd meg építésszel és/vagy szigeteléstechnikai szakértővel. Óradíjuknál úgyis jóval többe kerül a megoldás. Nagyon fontos, hogy a vizet tartsd távol a faltól. A rátöltés nagyon hatékonyan bele tudja vezetni, különösen, ha nincs ereszcsatorna (tapasztalat). Fontos, hogy elszigeteld a falat a rátöltéstől, de emellett a fal melletti földbe jutó vizet is érdemes elvezetni: érdemes dréncsövet fektetni. E kettőt rendszerint egyszerre csinálják. Hogy ezt hogyan és milyen mélyen kell csinálni, inkább a fal, domborzati viszonyok és alap ismeretében lehet eldönteni. Nekünk is kőházunk van (laposkő, ami nem vesz fel sok vizet, csak közte az agyag), ahol szintén vizesek voltak a falak és kicsi rátöltés is volt. Eddig jutottunk, a módosítások hatására kiszáradnak a falak és csökken a benti relatív páratartalom.
szia: kolaloka |
|
Előzmény:
 |
Honey74
2006-06-29 09:28:19
|
5
|
| köszi |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|