Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
kolaloka Creative Commons License 2006-06-30 13:57:14 7
Szervusz Honey74!

Szerintem mindenképp nézesd meg építésszel és/vagy szigeteléstechnikai szakértővel. Óradíjuknál úgyis jóval többe kerül a megoldás. Nagyon fontos, hogy a vizet tartsd távol a faltól. A rátöltés nagyon hatékonyan bele tudja vezetni, különösen, ha nincs ereszcsatorna (tapasztalat). Fontos, hogy elszigeteld a falat a rátöltéstől, de emellett a fal melletti földbe jutó vizet is érdemes elvezetni: érdemes dréncsövet fektetni. E kettőt rendszerint egyszerre csinálják. Hogy ezt hogyan és milyen mélyen kell csinálni, inkább a fal, domborzati viszonyok és alap ismeretében lehet eldönteni. Nekünk is kőházunk van (laposkő, ami nem vesz fel sok vizet, csak közte az agyag), ahol szintén vizesek voltak a falak és kicsi rátöltés is volt. Eddig jutottunk, a módosítások hatására kiszáradnak a falak és csökken a benti relatív páratartalom.

szia: kolaloka
Előzmény:
Honey74 Creative Commons License 2006-06-29 09:28:19 5
köszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!