Még annyit tennék hozzá, hogy a tökéletes visszaáramlás/huzat gátlás érdekében 2 dolgot szoktunk beépíteni: egy pillangószelepet magába az elszívóba (közvetlenül a motor fölé), és egy ún. gravitációs zsalut oda, ahol a cső kibújik a kültérbe (ez utóbbi egy kis függőleges "rács", amelynek közepén kis lemezkék vannak, amelyek nyugalmi állapotban függőlegesen lógnak, lezárva az átáramlást, és a huzat hatására állnak be vízszintes, nyitott helyzetbe).
Ezek feladata:
- a szagok visszaáramlásának megszüntetése,
- huzat, befújó hideg, ill. "huhogó cső hatás" ellen szél idején,
- bogarak bemászása, befészkelő madarak ellen (komolyan, szedtünk már ki madárfészket lefedetlen csővégből...)
És akkor álljon itt néhány ontopic kép egyik kedvenc konyhámról, amelyet mi csináltunk (és amelyben egyébként egy 600 köbm/h teljesítményú Cata elszívó van elrejtve a rusztikus kunyhóban...):


 |