|
|
 |
Axióma
2006-06-08 14:17:08
|
309
|
OFF Egy ilyen media szerver mibe kerulhet (mondjuk 1M felett tok mind1...), es vajon megoldja-e azt a problemat, hogy ahol kabeltv nincs csak muholdas upc vagy hasonlo, ott nem lehet egyszerre ket kulonbozo musort nezni a lakasban (es/vagy egyiket nezni, masikat felvenni)? Van konkret termekleiras valahol a neten? Penz most evekig nincs ra de erdekes lehetoseg, jo tudni hogy van ilyen... hatha rankszakad az otp vagy a lotto otos (bar akkor eloszor az epitkezest kezdenenk ujra:)) ON |
|
A hozzászólás:
 |
Jesu
2006-06-08 14:01:57
|
308
|
| A TV-t én is száműzöm végképp. Most sincs TV-nk, csak TV kártya a számítógépben. A konyhában van egy mini-tv, de Én is kész vagyok tőle, amikor a gyerekek mindenfelé néznek, csak nem a kajára. Nem is használjuk ezért soha, amikor leülünk, csak főzés közben szoktam hiradót nézni, ilyesmit, mert pont akkorra esik.
Az új házban egy média szerver gépet akarok beüzemelni, amiről a tartalmat az egész házba le lehet osztani. (digitális műholdvevő lesz benne, meg jópárszáz giga vinyó).
A terv az, hogy lesz egy tartalomfa, amiből a gyerekek választhatnak maguknak, ha van rá idejük (és hozzáférési joguk, ami időtáblás >:-> ) Így csak azt nézik, ami hasznos, csak az kerül rögzítésre a műhódról is, letöltve az internetről, hogy ne legyen az ismeretterjesztés időhöz kötve. No meg a hírműsorok lesznek rögzítve naponta, ugyanezen ok miatt. A csatornák közvetlen streemelhetősége szintén korlátozva. A tervem az, hogy a gyerekek játszószobályában lesz egy minimál számítógép, (már meg is van: Compaq Desktop Ipaq, PIII/600 Mhz+LCD, együtt 100W a fogyasztása) amiről elérhető ez, a nappaliban csak egy projector (szerintem olcsóbb és jobb megoldás, mint a ma kapható LCD TV-k. A konyhába meg egy mini LCD lesz, ami szintén ráköthető erre. A távvezérlést egy Infra jelátvívővel tervezem egy külső modullal, meg egy menürendszert készítek hozzá, hogy jól látható legyen minden kimeneten. |
|
Előzmény:
 |
t3v3d3s
2006-05-29 15:16:21
|
305
|
úgy értettem, konyha-étkező, ebben nincs benne a nappali. nekünk meg nincs tévénk :-) de tök jogos a rendnemtartási igény is, bár az én 8 négyzetméteremen megnézném, hogy nézne ki, ha nem tartanék rendet. Pl. csak annyi tányér van, amennyi muszáj, ezért mindig el kell mosogatni; nem lehet elöl hagyni semmit, mert nincs hely stb. Két-három étkészlettel és mosogatógéppel már meggondolnám :-) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|