Keresés

Részletes keresés

HangaDóra Creative Commons License 2006-06-08 12:55:09 47
Valóban így van.
A tetőtér önálló albetétté nyilvánításáról az összes tulajdoni hányadhoz viszonyított legalább 2/3-os többség dönthet.
Valemennyi tulajdonos 4/5-ének a hozzájárulása szükséges az elidegenítási jog bejegyzéséhez.
A tulajdonjog bejegyzéshez viszont valamennyi tulajdonos hozzájárulása szükséges, hisz a változás minden albetétet érint.

Annyit szépít a dolgon a 2003-as törvény, hogy az első 2 határozat megléte esetén bármelyik tulajdonos (kizárólag tulajdonos!!!!) keresettel kérheti a bíróságtól a közös tulajdon megszűntetését az adott épületrészre.

A hozzászólás:
Pami2002 Creative Commons License 2006-06-08 06:29:59 46

Én csak röviden szólnék hozzá.

Nálunk is volt tetőtér eladási ügy, itt a szomszédban. Konkrétan mi vettük volna meg. Kicsi tház, 5 lakással. Egy tulajdonos kivételével mindenki hozzájárult az eladáshoz, mégsem tudtuk megvenni, mert az alapító okírat módosításához 100% kell. :((((

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!