Keresés

Részletes keresés

nextdoor Creative Commons License 2006-06-02 21:19:02 6944

Igazad van, ezt kihagytam. Bár mintha most nem lenne tüzelési időszak. Habár...már ez is olyan össze-vissza.

Azt is kihagytam, hogy elképzelhető, hogy gazdtlanul született kutyákról van szó, számukra ahlált jelenthetné, ha befogják és bezárják őket, Sajnosnem egy olyan eset volt, amikor temetői, elhagyott gyártelepi kutyák kerültek - az ő olvasatukban - fogsába, belehaltak.

A hozzászólás:
oncogito Creative Commons License 2006-06-02 16:12:35 6937
Azért nem kellene teljesen elbagatelizálni.
Az ivaruk azért lenne fontos, mert ha pl. tüzelő szuka köré tömörült kanokról van szó, akkor jobb ha békén hagyja őket, akkor még a kaja sem kell. Akkor tényleg agresszívak, ezt tapasztalatból tudom.
De ha nem erről van szó, akkor korrekt, amit írtál a hozzájuk való viszonyulással.
Előzmény:
nextdoor Creative Commons License 2006-06-02 15:40:56 6932

Ha megmérgezed őket, akkor megszeged az állatvédelmi törvényt. Arról nem beszélek, hogy micsoda lelketlenség volna ez, hiszen a kutya nem önrendelkező léy, nem választhatja meg gazdját, körülményeit és önnön ellátásáról is igen csekély mértékben tud gondoskodni. Ha jól emlékszem a kutyát mi, emberek szelídítettük meg, nem ő kopogatott nálunk. Ám tudom, nagy közös felelősségvállalás nem létezik...

Az adott ebekről: ok nélkül nem támadnak. Ha úgy haladsz el melettük, előttük, hogy nem nézel a szemükbe, nyugodt maradsz, lépteidet nem szaporázod, mintegy menekülést sugallva, akkor nem fognak bántani. Ha esetleg adsz nekik némi - nem mérgezett kaját - akkor pedig hálásak lesznek s egy idő után farokcsóválva, örülve fognak várni rád.

Ha ezt nem tudod/akaod megtenni, akkor inkább ne végyróluk tudomást, de ne árts nekik.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!