|
|
 |
oncogito
2006-06-02 16:12:35
|
6937
|
Azért nem kellene teljesen elbagatelizálni. Az ivaruk azért lenne fontos, mert ha pl. tüzelő szuka köré tömörült kanokról van szó, akkor jobb ha békén hagyja őket, akkor még a kaja sem kell. Akkor tényleg agresszívak, ezt tapasztalatból tudom. De ha nem erről van szó, akkor korrekt, amit írtál a hozzájuk való viszonyulással.
|
|
A hozzászólás:
 |
nextdoor
2006-06-02 15:40:56
|
6932
|
Ha megmérgezed őket, akkor megszeged az állatvédelmi törvényt. Arról nem beszélek, hogy micsoda lelketlenség volna ez, hiszen a kutya nem önrendelkező léy, nem választhatja meg gazdját, körülményeit és önnön ellátásáról is igen csekély mértékben tud gondoskodni. Ha jól emlékszem a kutyát mi, emberek szelídítettük meg, nem ő kopogatott nálunk. Ám tudom, nagy közös felelősségvállalás nem létezik...
Az adott ebekről: ok nélkül nem támadnak. Ha úgy haladsz el melettük, előttük, hogy nem nézel a szemükbe, nyugodt maradsz, lépteidet nem szaporázod, mintegy menekülést sugallva, akkor nem fognak bántani. Ha esetleg adsz nekik némi - nem mérgezett kaját - akkor pedig hálásak lesznek s egy idő után farokcsóválva, örülve fognak várni rád.
Ha ezt nem tudod/akaod megtenni, akkor inkább ne végyróluk tudomást, de ne árts nekik.
|
|
Előzmény:
 |
duygu
2006-06-02 01:25:03
|
6909
|
Sziasztok! Remélem tudtok nekem segíteni.
A lakásom közelében kóbor kutyák vannak. A házunkkal szemben van egy nagy üres telek, ott tanyáznak. Már nem merek tőlük hazajönni este, éjszaka, és hajnalban elmenni otthonról. Egyszer, amikor mentem dolgozni hajnalban, körbevett 3 kutya. Sehol nem volt senki a környéken. Azt se tudtam, mit csináljak, csak elkezdtem ordítani, ettől kicsit megijedtek, és hátrálni kezdtek.
A kérdésem, hogy kinek lehet szólni, hogy távolítsák el az ebeket? Ha senki nem fogja elvinni őket, én tuti, hogy megmérgezem őket, mert már elegem van abból, hogy félnem kell, ha haza akarok menni.
Mit lehet csinálni, hogy ne támadjanak meg?
Ha tudtok valami segítséget, azt nagyon megköszönném.
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|