Keresés

Részletes keresés

oncogito Creative Commons License 2006-06-02 14:05:49 6919
Ha szeretetd szüleid kutyáját, gondolj arra, bármikor előfordulhat, hogy elvész és kóborolni kényszerül - és olyan ember elé kerül, aki hozzád hasonlóan el akarja pusztítani, amitől fél.
Hogy melyik élőlény mennyit ér?
Nézd a kutya ugyanugy fél, érez fájdalmat, örömet, halálfélelmet, mint az ember.
Ha neked mindegy, illetve nem számít, hogy egy számodra kevesebb értékü lénynek oktalanul okozol fájdalmat és oktalanul veszed el az életét, azzal a saját lelkiismeretednek kell számot adni.
Mert ezek az ebek, akiktől félsz, ha szerető gazdi mellé kerülnek, olyanná lesznek, mint a szüleid kutyái.

Mégvalami. Aki az állattal nem tud együttérezni, az az emberrel sem igazán.
Aki meg képes bántani is - az teljesen biztonyosan az emberekre nézve is ugyanugy veszélyes.
A hozzászólás:
duygu Creative Commons License 2006-06-02 13:55:25 6918
Igen, egy bizonyos kutyát. Én is szeretem szüleim kutyáját, mégis félek az általam már említett ebektől.
Előzmény:
m a x Creative Commons License 2006-06-02 13:42:40 6917
Minnél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!