Keresés

Részletes keresés

nextdoor Creative Commons License 2006-06-02 15:40:56 6932

Ha megmérgezed őket, akkor megszeged az állatvédelmi törvényt. Arról nem beszélek, hogy micsoda lelketlenség volna ez, hiszen a kutya nem önrendelkező léy, nem választhatja meg gazdját, körülményeit és önnön ellátásáról is igen csekély mértékben tud gondoskodni. Ha jól emlékszem a kutyát mi, emberek szelídítettük meg, nem ő kopogatott nálunk. Ám tudom, nagy közös felelősségvállalás nem létezik...

Az adott ebekről: ok nélkül nem támadnak. Ha úgy haladsz el melettük, előttük, hogy nem nézel a szemükbe, nyugodt maradsz, lépteidet nem szaporázod, mintegy menekülést sugallva, akkor nem fognak bántani. Ha esetleg adsz nekik némi - nem mérgezett kaját - akkor pedig hálásak lesznek s egy idő után farokcsóválva, örülve fognak várni rád.

Ha ezt nem tudod/akaod megtenni, akkor inkább ne végyróluk tudomást, de ne árts nekik.

 

m a x Creative Commons License 2006-06-02 09:23:40 6914
Gratulálok!
Remélem a kollégáidnak sem szimpatikus a gondolkodásod, nem tetszik a hajad színe, esetleg félnek tőled, és előbb tesznek mérget a kávédba, mint Te az övékbe...
oncogito Creative Commons License 2006-06-02 08:54:23 6910
Fogadj örökbe egyet, az majd megvéd a többitől.
Bár ahogy leírod nem is akartak bántani, legfeljebb éhesek voltak.
Azon kívül ha azok nélkül a kutyák nélkül többet senkinek nem kell félni - akkor tényleg elvelük. De a közbiztonságot nem ők veszélyeztetik leginkább.
Ha meg mérgezésről beszélsz - itt könnyen találhatsz olyat, aki ezért feljelent!!!!
A hozzászólás:
duygu Creative Commons License 2006-06-02 01:25:03 6909

Sziasztok! Remélem tudtok nekem segíteni.

A lakásom közelében kóbor kutyák vannak. A házunkkal szemben van egy nagy üres telek, ott tanyáznak. Már nem merek tőlük hazajönni este, éjszaka, és hajnalban elmenni otthonról. Egyszer, amikor mentem dolgozni hajnalban, körbevett 3 kutya. Sehol nem volt senki a környéken. Azt se tudtam, mit csináljak, csak elkezdtem ordítani, ettől kicsit megijedtek, és hátrálni kezdtek.

A kérdésem, hogy kinek lehet szólni, hogy távolítsák el az ebeket? Ha senki nem fogja elvinni őket, én tuti, hogy megmérgezem őket, mert már elegem van abból, hogy félnem kell, ha haza akarok menni.

 

Mit lehet csinálni, hogy ne támadjanak meg?

 

Ha tudtok valami segítséget, azt nagyon megköszönném.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!