Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
Kuulpix Creative Commons License 2006-05-31 17:22:11 435
Nem felezi, negyedeli. A 2x a fókusztávra vonatkozik, de véletlenül (vagy sem) a blendére is alkalmazható, viszont 2x-es blende érték az 2-vel "rosszabb" blendét jelent (1.4*1.4). Az 1.4x-ező rontja 1 blendével vagyis csökkenti felére a fényerőt.
Előzmény:
geza844 Creative Commons License 2006-05-31 16:55:07 434
Üdv mindenkinek!
Nem értek valamit, pl egy 2x-ezö az nem felezi az adott obi fényerejét?? Mert nekem ez tünik logikusnak. Akkor miért látom azt hogy pl F5.6-bol F11-et csinál? Mert F5.6-hoz képest fele annyi fényt F8-on enged be az obi nem???
Légyszi valaki magyarázza ezt el nekem....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!