|
|
|
|
 |
aiko
2006-05-24 15:53:43
|
667
|
| Köszönöm :) |
|
A hozzászólás:
 |
PALOMA
2006-05-24 15:36:08
|
666
|
Bocsi, közben rájöttem, hogy Nektek nem ez kell, mert ebben az van, hogy mekkora zajterhelés ellen kell védeni a lakát. Az 12/1999 KöM rendelet szól a kötelezően alkalmazandó szabványokról és abban az MSZ 04-601- 1/2/3/4 akkusztikai szabványok is szerepelnek.
P. |
|
Előzmény:
 |
PALOMA
2006-05-24 15:30:42
|
665
|
Sziasztok!
a 8/2002 (III.22) KöM Eüm együttes rendelet a zaj és rezgésterhelési határértékek megállapításáról tartalmazza a határértékeket. ,
Az már más kérdés, hogy egyrészt az ott megadott értékek korszerűtlenek, másrészt nálunk például az építtető akkusztikusa az általunk felkért akkusztikus szerint szakmailag erősen megkérdőjelezhető módon határozta meg a decibelt, ami szerinte 24, szerintünk meg 35.
Caipi! A perköltségekről tudnál valami hozzávetőlegeset mondani? Mi ugyanis saját költségre készíttettünk egy akkusztikai szakvéleményt és egy kiviteli tervet, amivel a zaj csökkenthető lenne és most arra akarjuk őket rávenni, hogy a javítás költségeit vessék össze a perköltségekkel.
Köszi:
Paloma
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|