|
|
|
|
 |
aiko
2006-05-24 15:10:40
|
664
|
Egy biztos, hogy a házunknál alkalmazott porotherm 30 N+F lakáselválasztó tégla beépitése teljesen elhibázott megoldás, ezt egy neten talált tanulmány /BME professzora a szerzője/ is alátámasztja. Ezt a téglát általában külső falaknál szokták alkalmazni, a lakáselválasztáshoz pedig a porotherm 30 hanggátlót ajánlja a gyártó. A p 30 N+F Műszaki engedélye /ÉME által kiadott/ szerint a téglát 43 dB-nél magasabb követelményü épületekben /pl. lakás/ nem szabad alkalmazni. |
|
A hozzászólás:
 |
Caipi
2006-05-24 11:23:36
|
663
|
| Hát ahogy gondolod, de Rajtad kívül senki nem kérdőjelezte meg, és én garantáltan nem fogom... bár Morpet olvtárs is tanúvallott a nála (a legfelső emeleten!) hallható zajokról (pisilések, miegymás:-D). |
|
Előzmény:
 |
aiko
2006-05-24 08:19:47
|
662
|
| Azért már az is biztató, ha hivatkozási alapként szerepeltették a szabványt. Ha találok vmi konkrétabbat az ügyben, mindenképpen közzéteszem. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|