|
|
|
|
 |
tutajos_g
2006-05-23 17:48:36
|
432
|
A 100/2.8 és 70-200/2.8 mellé nem tervezek EF-S obit, így a reszelés föl sem merül. Köszönöm a választ, üdv, Gábor |
|
A hozzászólás:
 |
nord
2006-05-23 07:13:15
|
431
|
Igen, egyenértékűek.
Még egy dolog a Canon közgyűrűről: igaz, hogy drágább, de akkor érdemes olyat venni, ha esetleg EF-S obival is szeretnél makrózni. Ugyanis az EF-S-eknek a kialakításuk miatt tágabb nyílás kell a közgyűrűn, és ez csak a II-vel jelölt Canon közgyűrűn van meg. Persze a Soligort és a Kenkot is ki lehet reszelni, ha van hozzá bátorságod és affinitásod:) |
|
Előzmény:
 |
tutajos_g
2006-05-23 00:47:15
|
430
|
| Kösz a tanácsot. Canon felejtve. A Soligor-ról valamiért azt hittem, műanyag... Írod, hogy nem, meg látom is a neten, hogy 300g, Kenko 270g, és mindkettő tudja az AF-et. Szerinted nagyjából egyenértékűek? Ha igen, árban a Kenko jobbnak tűnik, mert $159, míg a Soli €139. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|