|
|
|
|
 |
madgie
2006-05-06 15:20:50
|
335
|
| Hehe... a linkről jut eszembe: milyen állat lenne már egy Peleng 8mm-el IR fotózni :DDD |
|
 |
madgie
2006-05-06 14:58:03
|
334
|
Mind a három obimmal (17-35/2,8-4, 50/1,7, 28-135/4-4,5) jelentkezik a probléma, tehát elvileg nem az obi hibája.
Köszi a linket, annak idején legalább 200 oldalt átnyálaztam IR ügyben. Ez is ott volt, de nem mentettem el :) |
|
A hozzászólás:
 |
azata
2006-05-06 12:12:20
|
333
|
Sajnos az objektívek között vannak olyanok, amik az IR tartományban nem jól használhatók, mert különböző becsillanásokat, homályos foltokat okoznak a képen. Nem írtad meg Te milyet használtál. Próbáld ki más objektívekkel is a színes IR fényképezést! Az alábbi linken az ajánlott obikról is olvashatsz: http://heim.ifi.uio.no/%7Egisle/photo/ir.html#lenses |
|
Előzmény:
 |
madgie
2006-05-06 08:07:26
|
319
|
No, Ir-társak, gondom van.
Megjött a 77 mm-es infraszűrőm innen. És fura végeredménye van a képeknek. Nemcsak a főleg Canonoknál tapasztalt HotSpot (a kép közepe bekékül), hanem még a kép sarkainál is megjelenik egy-egy kékes sáv.
Persze mutatok képet is róla, de azt tudni kell, hogy a Nap nem lehet, volt olyan kép is, ami ablakból készült, miközben a ház mögül sütött a Nap. Most vagy az IR szűrő a ludas, vagy a 7D. Az IR szűrő amúgy tényleg hasonlít a Hoya R72-re látatlanban, talán picit világosabb.
No, egykét kép a hibámról:   |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|