Keresés

Részletes keresés

madgie Creative Commons License 2006-05-06 15:20:50 335
Hehe... a linkről jut eszembe: milyen állat lenne már egy Peleng 8mm-el IR fotózni :DDD
madgie Creative Commons License 2006-05-06 14:58:03 334

Mind a három obimmal (17-35/2,8-4, 50/1,7, 28-135/4-4,5) jelentkezik a probléma, tehát elvileg nem az obi hibája.

 

Köszi a linket, annak idején legalább 200 oldalt átnyálaztam IR ügyben. Ez is ott volt, de nem mentettem el :)

A hozzászólás:
azata Creative Commons License 2006-05-06 12:12:20 333
Sajnos az objektívek között vannak olyanok, amik az IR tartományban nem jól használhatók, mert különböző becsillanásokat, homályos foltokat okoznak a képen.
Nem írtad meg Te milyet használtál. Próbáld ki más objektívekkel is a színes IR fényképezést!
Az alábbi linken az ajánlott obikról is olvashatsz:
http://heim.ifi.uio.no/%7Egisle/photo/ir.html#lenses
Előzmény:
madgie Creative Commons License 2006-05-06 08:07:26 319

No, Ir-társak, gondom van.

Megjött a 77 mm-es infraszűrőm innen. És fura végeredménye van a képeknek. Nemcsak a főleg Canonoknál tapasztalt HotSpot (a kép közepe bekékül), hanem még a kép sarkainál is megjelenik egy-egy kékes sáv.

Persze mutatok képet is róla, de azt tudni kell, hogy a Nap nem lehet, volt olyan kép is, ami ablakból készült, miközben a ház mögül sütött a Nap. Most vagy az IR szűrő a ludas, vagy a 7D. Az IR szűrő amúgy tényleg hasonlít a Hoya R72-re látatlanban, talán picit világosabb.

 

No, egykét kép a hibámról:

12

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!