Nem hiszem, hogy a konszenzus hamar bekövetkezhet. A kampány idején a cél érdekében olyasmik is elhangzottak, ahonnan nincs visszatáncolás. Ráadásul eléggé kemény negatív kampány is volt, ahol olyasmik is elröpültek, amelyek embereket önérzetükben is megsértettek. Hiába állítja a média (jól felfogott önös érdekében), hogy közszereplőkenk mindent el kell türniük, ez nem igy müködik. A politikusok is emberek, nekik is van családjuk, akiket féltenek és nem engedik bántani, vagy ha már valaki bántotta őket, akkor bosszút akarnak állni.
Ráadásul olyan plattformon, ahol a politikai ellenfél fogalmát az "ELLENSÉG" fogalma váltotta fel, amikor a kampány központi eleme az "ELLENSÉG" legyőzése és ez adja a válaszási program gerincét nagyon nehéz megegyezésre jutni.
(Ez azaz a választási győzelem, az ellenfél legyőzése a cél kellene, hogy legyen nem egyfajta eszköze a kampánynak.)
Először el kellene oda jutni, hogy az ellenségekből ellenfelek legyenek. Majd ezt követhetné egy normális konszenzus, ahol a kormány és az ellenzék meg tudna egyezni a hosszú távú, mindenki által támogatott elvégzendőkben.
Amikor valakik feltétel nélkül úgymond visszavonhatatlan kijelentéseket tesznek a másik oldali kapcsolatra, addig nem lehet egyről a kettőre jutni.
|