Sziasztok! Tegnap bukkantam rá erre a topicra. Hát én is hasonló cipőben járok. Eleinte azt gondoltam, hogy a szomszéd hangos, később rájöttem, hogy a nagy fenét. Felüről: cipőkopogás a parkettán és WC zajok. De a WC csak akkor, ha csned van. Alulról sokkal több mindent: cipőkopogás, dobogás-gondolom csak járkálnak a lakásban. Mindig tudom mikor fürdenek, mosógép centrifugája. A lakás amerikai konyhás és az elszívók egy csőbe vannak bekötve, úgyhogy azon át terjed igazán a hang. Ráadásul 2 cső van benn a falban, a másikat a konyhai kamra szellőzőjének szánták. (Na ezt a lakásomon belül én fogom elintézni.) A konyha-nappalimban mindig hallom, hogy éppen hazaértek az alattam lakók. Nyitják-csukják a konyhaszekrény ajtaját, csapkodják a fiókokat vagy éppen anyáznak vagy csak lazán beszélgetnek, zenét hallgatnak, TV-znek, tüsszögnek, fújják az orrukat, bekapcsolják az elszívót. Szombaton házimoziztak. A hálószoba a lépcsőház felé van, a lépcsőház frankón visszhangzik. Mindig tudom mi történik, pedig nem érdekel. Az bejárati ajtó olyan, mint a papír, még a panelben is jobb ajtóm volt. Frankón lehet hallani, ha szemben lakó-aki egyébként nem falszomszéd- benn a lakásában a bejárati ajtónál van és beszél vagy éppen a gyerekei visítoznak. Annak csak örülni tudok, hogy zajok nagy része csak az alulsó lakó felől jön. De ez is k.idegesítő. Perelni nem tudok/tudunk, mert a kivitelező eltünt és még a garanciális dolgokat sem csinálja senki. Pedig van ám dögivel.
Elnézést a panaszáradatért, de itt legalább nem vagyok egyedül a problémámmal. |