|
|
|
|
 |
SoMa
2006-05-01 09:55:39
|
416
|
Ha kompakt géped van, akkor csak egy megoldás van: egy létrás tűzoltóautóról, megfelelő magasságból, lövöd a képeket. De olcsóbb egy magasabb létra. Még egyszerűbb, ha az illesztés előtt perspektíva korrekciózód a képeket, bár ha előtte nagy volt a torzulás, biztos, hogy a minőség rovására megy. Az ilyen fotókat speciális objektívvel, vagy műszaki géppel készítik.
|
|
A hozzászólás:
 |
jimy76
2006-05-01 09:46:08
|
415
|
Sziasztok!
Létezik-e olyan előtét fényképezők elé, ami a torzulást, görbületet kompenzálja,kiküszöböli?
Vagyis ha egy házat fényképezek le, akkor teljesen egyenesek lesznek a falai a képen.
Egy egész utcát le akarok fényképezni, majd összerakni egybe panorámaképként.
Canon photostitch-et használtam hozzá, de egyátalán nem lett jó.
Ezért gondoltam, hogy ha a képek jobbak lennének, akkor jól össze tudná illeszteni a progi.
Üdv!
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|