|
|
|
|
 |
tutajos_g
2006-05-15 01:22:11
|
424
|
Asszem rosszkor kértem tanácsot, a pengeváltás közben nem volt időtök rám... Nos, röviden a kérdés: mik a tapasztalatok a Kenko közgyűrűkkel (vs. Canon EF25), egy C.100-as makróhoz és főleg egy C.70-200-hoz?
Kösz, Gábor |
|
A hozzászólás:
 |
tutajos_g
2006-05-01 03:30:20
|
412
|
Szakértő urak! 300D és főleg C.70-200/2.8 esetén milyen közgyűrű(k) vásárlását javasolnátok? Konkrét kérdésem:
Canon EF25 [$130] v. Kenko 25mm Uniplus Tube DG [$90] v. Kenko 12-20-36mm Tube Set DG [$160]?
A DG-ről ezt olvasom: ... has upgraded "Gate-Array IC" circuitry to work better with digital SLR's and some of the digital SLR lenses. A Canonrról ilyen nem látok, de feltételezem, hogy nem rosszabb...
Megjegyzés: nincs EF-S lencsém, de van Canon 100-as Macrom. A 70-200-hoz azért szeretnék közgyűrűt, mert állítólag a 100-asnál is szebben mossa a hátteret. A két obi leképezései egyébként: - 100/2.8 Macro: 1x, +12 mm-rel 1.19x, +25 mm-rel 1.39x, - 70-200/2.8: 0.16x, +12 mm-rel 0.24x, +25 mm-rel 0.41x.
Szívesen olvasnék a fenti obik és közgyűrűk párosításainak gyakorlati tapasztalatairól.
Üdv, Gábor |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|