Keresés

Részletes keresés

tutajos_g Creative Commons License 2006-05-15 01:22:11 424
Asszem rosszkor kértem tanácsot, a pengeváltás közben nem volt időtök rám... Nos, röviden a kérdés: mik a tapasztalatok a Kenko közgyűrűkkel (vs. Canon EF25), egy C.100-as makróhoz és főleg egy C.70-200-hoz?

Kösz,
Gábor
A hozzászólás:
tutajos_g Creative Commons License 2006-05-01 03:30:20 412
Szakértő urak! 300D és főleg C.70-200/2.8 esetén milyen közgyűrű(k) vásárlását javasolnátok? Konkrét kérdésem:

Canon EF25 [$130]
v. Kenko 25mm Uniplus Tube DG [$90]
v. Kenko 12-20-36mm Tube Set DG [$160]?

A DG-ről ezt olvasom: ... has upgraded "Gate-Array IC" circuitry to work better with digital SLR's and some of the digital SLR lenses. A Canonrról ilyen nem látok, de feltételezem, hogy nem rosszabb...

Megjegyzés: nincs EF-S lencsém, de van Canon 100-as Macrom. A 70-200-hoz azért szeretnék közgyűrűt, mert állítólag a 100-asnál is szebben mossa a hátteret. A két obi leképezései egyébként:
- 100/2.8 Macro: 1x, +12 mm-rel 1.19x, +25 mm-rel 1.39x,
- 70-200/2.8: 0.16x, +12 mm-rel 0.24x, +25 mm-rel 0.41x.

Szívesen olvasnék a fenti obik és közgyűrűk párosításainak gyakorlati tapasztalatairól.

Üdv,
Gábor

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!