Keresés

Részletes keresés

Százbolha Creative Commons License 2006-04-30 15:50:53 409

Kitapasztaltam....

nem szoktam teoriákat és netolvásmányokat szajkózni.

 

 

1 vakuval van ETTL.

Ha van olyan eszközöd, amely több ETTL vezérlésére is alkalmas, akkor nyilván azzal is.

 

Van?

A hozzászólás:
garfieldka Creative Commons License 2006-04-30 15:43:08 408

Tehát ezek szerint, ha felrakok pl. egy M42-es emulátoros adaptrert valamelyik digitális EOS vázra, majd egy kihuzatot és egy M42-es objetívet az elejére, továbbá egy vagy két rendszervakut egy a vakusaruba helyezett elosztóba dugva, akkor a makrófotózáskor lesz objektíven keresztüli vakuvezérlésem?

 

Természetesen a blendét a kép elvárásainak megfelelően előre beállítom. A vaku és a gép pedig ennek megfelelően tudni fogja, mennyi fény szükséges a megvilágításhoz?

 

Ez amit leírtál csak teória vagy már kitapasztaltad és a gyakorlatban bizonyítottan így van?

Előzmény:
Százbolha Creative Commons License 2006-04-30 14:01:16 407

Nem egészen.

 

TTL valóban nem lesz, (ahogy nemrég felhívtátok a figyelmem rá, mert a filmsikról visszavert fény nincs mérve.), de ETTL igen.

 

Méghozzá nem fals, hanem pontos!!!

Az EMU-val a fénymérés is pontos, annak ellenére, hogy nem a valós rekeszértéket adja vissza.

 

Ugyanaz a helyzet, mintha egy ND szürő lenne az obj tekerve.

Azt sem tudja az elektronika, meg azt sem ha más rekeszérték van beállítva.

Csak a fénymennyiséget szabályozza.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!