|
|
|
|
 |
Százbolha
2006-04-30 15:50:53
|
409
|
Kitapasztaltam....
nem szoktam teoriákat és netolvásmányokat szajkózni.
1 vakuval van ETTL.
Ha van olyan eszközöd, amely több ETTL vezérlésére is alkalmas, akkor nyilván azzal is.
Van? |
|
A hozzászólás:
 |
garfieldka
2006-04-30 15:43:08
|
408
|
Tehát ezek szerint, ha felrakok pl. egy M42-es emulátoros adaptrert valamelyik digitális EOS vázra, majd egy kihuzatot és egy M42-es objetívet az elejére, továbbá egy vagy két rendszervakut egy a vakusaruba helyezett elosztóba dugva, akkor a makrófotózáskor lesz objektíven keresztüli vakuvezérlésem?
Természetesen a blendét a kép elvárásainak megfelelően előre beállítom. A vaku és a gép pedig ennek megfelelően tudni fogja, mennyi fény szükséges a megvilágításhoz?
Ez amit leírtál csak teória vagy már kitapasztaltad és a gyakorlatban bizonyítottan így van? |
|
Előzmény:
 |
Százbolha
2006-04-30 14:01:16
|
407
|
Nem egészen.
TTL valóban nem lesz, (ahogy nemrég felhívtátok a figyelmem rá, mert a filmsikról visszavert fény nincs mérve.), de ETTL igen.
Méghozzá nem fals, hanem pontos!!!
Az EMU-val a fénymérés is pontos, annak ellenére, hogy nem a valós rekeszértéket adja vissza.
Ugyanaz a helyzet, mintha egy ND szürő lenne az obj tekerve.
Azt sem tudja az elektronika, meg azt sem ha más rekeszérték van beállítva.
Csak a fénymennyiséget szabályozza. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|