|
|
|
|
 |
Majdnem
2006-04-30 09:48:19
|
404
|
itt lényeges félreértés van, asszem!
az emu leüzeni (füllenti) a gépnek, hogy EF objektív van a vázon, még ha nincs is, így a gépváz hajlandó belemenni minden, amúgy az objektív meglétéhez kapcsolódó automatizmusba, főleg a fókuszáltság jelzésébe
TTL attól még nem lesz, legfeljebb egy fals ETTL(2) ami téged messze nem vigasztal
szerintem csak manuális teljesítmény-állítással érsz el (ismételhetően) eredményt makrózásnál a kívánt környezetben |
|
A hozzászólás:
 |
garfieldka
2006-04-30 09:14:51
|
403
|
Jól értem? Az emu önmagában megoldaná a kérdést? Vagyis használatával a TTL fénymérésem lesz a dedikált vakukkal (vagy Metz + adapteres vakukkal) manuális objektívek esetén? Mert erre keresek megoldást.
Bocs, de jó 20 éve nem használtam vakut. Ebben a dologban abszolút járatlan vagyok. |
|
Előzmény:
 |
sefotos
2006-04-29 22:01:38
|
402
|
| Az EF emulátor M42-EOS adapterrel minden EOS digitális vázon ETTL-el működik és a vakuzás normális. Egyetlen kötöttség, hogy a vaku zoomja a legszélesebb látószögnél marad, mert nincs információ a tényleges fókusztávolságról, a jelenlegi verziónál 1.4-re van programozva az emulátorban. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|