Keresés

Részletes keresés

sefotos Creative Commons License 2006-04-29 08:51:55 399

EF 70-200/4L és

EX 1.4x II

Kenko C-AF 1.5x Teleplus SHQ DG

EX 1.4x II + Kenko 1.5x

kombinációkkal  van. Ezekkel mind működik az autófókusz, mert a Kenkot nem látja a gép, nem PRO verzió (8 érintkező), és a szumma blende valahol 8 felé jár, amit a 20D jól kezel még.

A PRO 2x esetén 11 érintkező van (mint a Canon EX 1.4x II-nél is), és igy látni fogja a váz az extendert, tehát letiltja az autofókuszt. A 3 db pótérintkező leszigetelése segit.

Ezzel az olcsó Kenkoval is jó az obi, nincs kontrasztvesztés szűkebb blende felé haladva, mint a manual M42 obiknál általában. Egyetlen különbség, hogy a szinek árnyalattal kevésbé telitettek, mint az eredeti Canon EX 1.4x-vel.

Ezt a Kenkot egy német cikk dicsérte, azért vettem kb. 80 USD-ért. Mindenféle M42, Sigma 105 macro, Canon EF 50/1.8, stb. obikkal jól együttműködik. M42 Telezenitar 135/2.8, Tair 300/4.5 esetén a Kenkoval jobb a kép, mint telekonverter nélkül.

A hozzászólás:
_eszpe Creative Commons License 2006-04-28 22:22:08 395
Szeretném megkérdezni, hogy van -e valakinek tapasztalata 70-200 f/4 és Kenko PRO 300 2x tc-vel?
Előzmény:
_eszpe Creative Commons License 2006-04-11 18:28:56 364

Sziasztok!

 

Kerestem, nem találtam választ, ezért megkérdezem. :)

 

Használ(t) -e valaki Kenko Pro300 2x tc-t 70-200 f/4-gyel? Közli a vázzal a konverter, hogy ottvan? AF működik 300D + f4 párosítással?

 

köszi: eszpe

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!