Keresés

Részletes keresés

Százbolha Creative Commons License 2006-04-26 20:40:11 387

Ez elöbbi linken látható hogy a kanon is gyártot FD/EOS MACRO konvertert (nincs lencsetag)

 

Az _FD_ esetében az 1,4x, 2x telekonvertereknél az "A" jelzésű kell a 200-300mm vagy hosszabbakhoz.

 

Az 1,4x csőrös, tehát csak 200mm-ig müxik.

A 2x normál kivitelő, tehát fizikailag bármely FD objektívre rárakható.

Lehet hogy a "B" kistelékhez optimalizálták....

 

***

 

Nekem van Canon FD 1,4x "A" - tehát létezik.

Tudok egy eladót is, de sajna elég drágán. (30K)

sefotos Creative Commons License 2006-04-26 19:13:29 385

Na itt a válasz:

Canon manufactured three extenders, also known as teleconverters, to increase the focal length of their lenses: the 1.4x-A, the 2x-A and the 2x-B.

Extenders 1.4x-A and 2x-A were designed for use with any FD fixed focal length lens of 300mm OR LARGER as well as for any FD zoom that includes 300mm within its range. The extender 2x-B was designed for use with any FD fixed focal length lens LESS THAN 300mm which includes any FD zoom that does not reach 300mm.

Exceptions:

  • The 2x-A & 1.4x-A were also recommended for the 200mm f/4 macro.

  • The 2x-B was also recommended for the 300mm f/2.8L.

A hozzászólás:
sefotos Creative Commons License 2006-04-26 17:42:41 383

Átnéztem kicsit az FD témát.  Az eredeti FD/EOS adapterre 240 dolárt irnak csak.

Vettem ezt a

KOOD CANON(AF)/FD JAPAN

feliratú adaptert használtan. Nem tudom, ki gyártja. Az EOS oldal teljesen megfelelő, nem kotyog, mint amit irtál, Százbolha.

Kitekertem a lencsecsoportot. Most majd elviszem az FD 300/4L-re rápróbálni lencsék nélkül, hogy milyen a max. fókuszálható távolság. Egyébként a német eBayen van vagy 5 ilyen obi. Meg eredeti Canon FD 2x TC, A és B változat. Nincs viszont Canon 1.4 TC.

Mi az A és B között a különbség?

Előzmény:
Százbolha Creative Commons License 2006-04-26 10:18:37 380

Mivel ez nem az ADOK-VESZEK topic, remélem nem haragszol meg egy megjegyzésért.

 

Az FD/EOS adapterekkel csak akkor lehet végtelenre élesíteni, ha egy lencsetag (telekonverter) van benne.

Ebből 1 féle minőségi létezik, az pedig a Canon. Az ára 600-800 USD.

 

Az összes többi gyártmány lencsetagjával szerintem 1 értelmes dolgot lehet tenni: kivenni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!