Keresés

Részletes keresés

Tapcsi Creative Commons License 2006-04-21 14:27:36 11

Na, tessék! Eltünt a kérdés, amire vonatkozott a válaszom! Volt a topikcím alatt egy nyitószöveg, amiben azt kérdezte Soccer, nem lenne-e jobb úgy általában 4 év helyett 8 év. Namost ez a nyitószöveg mostanra angolosan eltünt !, ami remélem hamarosan angolosan vissza is fog jönni a helyére, mert nélküle úgy tűnik, hogy minden kérdés nélkül csak fújtam a magamét. :)) 

A hozzászólás:
Tapcsi Creative Commons License 2006-04-21 11:06:21 5

Most így néhány ciklus  után egyre inkább úgy tűnik: nagyon rövid a négy év.

Első év elmegy azzal, amíg belerázódnak a kormányzásba, az utolsóban - ha kimondva nem is, de a tettek gyakran ezt mutatják - jóformán már csak kampányérdekekre figyelnek. Marad csak kormányzásra végülis két teljes év.

Szóval rövid a négy év akkor, amikor - mint ahogy eddig történt - négyévenként váltják egymást az oldalak (jobb-bal-jobb-bal). Nem is ez a baj. Hanem: a vesztes nehezen viseli el, hogy nem ő nyert, így nem egyszer betart. A nyertes nyeregben érzi magát, lesöpör néhány olyan, az előző kormánytól örökölt dolgot is, amit nem feltétlenül kellene (így esetleg kimutatja fölényét, de több a kár, mint a haszon). Plusz ehhez jön még, hogy ciklusonként mindegyik állandóan forgatja hátra a fejét, mit nem csinált jól, vagy egyáltalán nem az elődje. Ez sok energiát felemészt. Ráadásul a közhangulatnak sem tesz jót.

Higgadtabban kellene tudomásul venni a vesztesnek, hogy veszített (ez van...a többség így döntött), higgadtabban a győztesnek a győzelmét, hisz az sem tart örökké (lásd eddig). Legyenek viták, mert ez viszi előre a dolgokat. De ne "dafke" viták! Gyakran látni ezt is, pedig ez igazából sehova se vezet.  

Előzmény:
Soccer_ Creative Commons License 2006-04-21 08:07:09 -
Erre a kérdésre várom válaszaitokat, hozzászólásaitokat, s a félreértések elkerülése végett nem akarom a pártok híveit egymás ellen hangolni eme topic megnyitásával, csupán érdekel a téma. Lehet -e anyázni? Nos, én megnyitottam, az anyázás a TI dolgotok...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!