kohalmik szeretné lefixálni mit vegyen... :)
Én ajánlgattam neki, hogyha egy éve vacilál már a két, topic címben látható obi közt akkor vegyen inkább IS-es 70-200-at, ami ugye a 2.8-as változatban van csak. Szőrözőkről meg annyit, hogy ront a képen, persze, drága is, inkább menjen közelebb az aki messze van :) Én minden esetre vennék egyet ha lenne 70-200, azért mert, valószínűleg sohasem veszek a 70-200/2.8L IS USM-nél nehezebb obit (fix 300-400-at), mert a 70-200 súlya a maximum aminek a cipelését bevállalom napokon keresztül... ennyire kézenfekvő. Extendert meg csak végszükség esetén, és inkább tényleg megpróbálni közelebb menni.
Vannak helyzetek amikor nem azon van a hangsúly hogy pengeéles legyen a kép. Pl Sziget nagyszínpad, tolongás a fotósárokban mondjuk egy Radiohead koncerten, 1 szám erejéig fotózhatsz (mert 3 adagban engedik be a fotósokat, annyian vannak), s a leghátul álló emberről akarsz egy portrét... A világítás sajnos éppen az alatt a szám alatt nem igazán megfelelő, felteszed ISO1600-ra az érzékenységet, F2.8-ra a rekeszt, és szembesülsz azzal hogy így is 1/60-as idő az amivel látszódik valami a képen. Ilyenkor tényleg átértékelődnek egy szempillantás alatt a pengeélesség, a színvisszadás stb fogalmak. |