Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
csokigombocz Creative Commons License 2006-04-11 14:43:52 22

Nana. Az rendben van, hogy a bank nagyon jól jár, de a szerencsétlen beruházót sem kell sajnálni, aki ha ugy gondolja lelép a milliócskákkal, anélkül hogy kifizetné a kivitelezőket, nem adja át a vevőknek a lakást, stb, stb.

 

Ez a legegyszerűbb módja a gyors meggazdagodűsnak.

Előzmény:
Zeee+ Creative Commons License 2006-04-08 12:58:23 21

Ki a nagykutya?

 

1. a pénzt a ivitelezésre nem a beruházó adja, hanem a bank (sokszor már a telket is hitelből veszik)

2. a telek nem a beruházóé (100% bani keretjelzálog van rajta)

3. a generálkivitelező kiválasztását a bank hagyja jóvá

4. az adásvételi szerződés szövegét a bank hagyja jóvá (ezért nem lehet benne változtatni)

5. a műszaki terveket és a projektköltségvetést a bank hagyja jóvá

6. a tervekre az önkormányzatok adják ki az építési engedélyt és ellenőrzik is az építkezést

7. a kivitelezés minden egyes szakaszát a banki műszaki ellenőr veszi át, (vigyáz a bank pénzére és a minőségre:)

8. a befizetett pénzünk a bankban van és nekik kamatozik

9. amikor kész aház a banki ellenőr átveszi és jóváhagyja az egészet

10 az önkormányzat kiadja a használatbavételi engedélyt = tehát minden rendben

 

hagyjuk már azokat a "szerencsétlen" fejlesztőket = ők teszik, amit tehetnek...

az egész rendszerben a nagykutyák a háttérben vannak (bank, önkormányzat)

persze ti csak a beruházóval találkoztok (lényegében ő a balek, akit lehet csesztetni)

 

pedig lényegében a bankok az urak (és a felelősek is!!!) minden egyes projektben

nélkülük, az ő jóváhagyásuk nélkül egy szöget nem lehet beverni, egy vesszőt nem lehet mődosítani a szerződésben, egy generálkivitelezőt nem lehet leváltani...

 

a beruházók csak álkirályok (jópénzért adják a nevüket és az arcukat a projekthez)

úgy ugrálnak, ahogy a bankok fütyülnek

persze, ha szépen ugrálnak, akkor szépen is kapnak a koncból...

ha nemugrálnak szépen, akkor pedig elveszik a telket tőlük, elveszik a projektet, elveszik a projektcéget sokszor a banknak 100%-os vételi opciója van a projektcéger is (akkor kié is valójában a projekt???))

 

ha minden szépen lemegy, a hitel vissza lett fizetve busás haszonnal, a vevőket is jól meghitelezte a bank (szintén busás haszonnal) akkor persze már simán hagyják hogy eltüntessék, vagy végelszámolják a projekt céget = ők már jól vannak, mi meg szaladgálhatunk az jóistenhez a garanciális problémáinkkal

 

persze ezekről nem szoktak beszélni

biztos nem illil....

 

 

hát most ennyit

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!