Keresés

Részletes keresés

lanigiroisz Creative Commons License 2006-03-31 07:22:43 23
Nemán! Mert ha borítékban van akkor ugyebár nem? Nevetséges! Ez a láncszavazás érdekében történt! 
A hozzászólás:
janijani Creative Commons License 2006-03-31 03:38:42 22

Pontatlanul mondták az Inforádióban, a boríték nem csak azért van hogy üresen is be lehessen dobni. Én még emlékszem dicső honatyáink 1989-ben azért ragaszkodtak a borítékhoz hogy a titkos szavazás titkossága teljes legyen. A láncszavazás lehetőségére úgy látszik nem gondoltak.

 

Arról van szó, hogy amikor mozgóurnával kimennek egy mozgásképtelen személyhez, az ő szavazatát beviszik a körzetbe és borítékban hozzákeverik az ott levő többi borítékhoz. Mivel minden boríték egyforma így senki nem tudhatja meg hogy kire szavazott az adott szavazó.

 

Ugyanez a helyzet a külföldön szavazókkal is, van olyan hely ahonnan egyetlen szavazat jön és ha nem lenne borítékban megtudhatnák hogy kire szavazott az illető.

 

Előzmény:
gyúrgyalog Creative Commons License 2006-03-29 21:44:19 -

... A boríték használatáról az 1989-es Nemzeti Kerekasztal-tárgyalásokon állapodtak meg, azért, hogy lehetővé tegyék a bizonytalankodóknak az üres boríték bedobását az urnába. Ezt azért látták fontosnak, mert így bárki, aki nem akart szavazni, a boríték bedobásával elkerülhette az esetleges negatív véleményeket - mondta a szakértő.

Tóth Zoltán hozzátette: a legtöbb országban nem használnak borítékot a szavazáskor.
http://inforadio.hu/hir/belfold/hir-32516

 

Igaz lenne?

Mai szemmel, nagyon nem érthethető a kerekasztal résztvevőinek motivációja.

Aki bizonytalankodik az nem megy el szavazni, nem igaz?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!