|
|
|
|
 |
Arnyeklovas
2006-03-30 23:24:56
|
654
|
A 653. hozzászólásban van a lényeg:
A Lakások és önálló üdülőegységek hangszigetelési követelményeit az MSZ 04-601/2:1988 sz. szabvány tartalmazza. Együtt más, a hanggátlás megítéléséhez szükséges szabvánnyal.
Köszi, Caipi, ezt a jóéjt tipppet! :-) |
|
A hozzászólás:
 |
Caipi
2006-03-30 22:54:15
|
653
|
Hopp! Előástam a szakvéleményt:
 |
|
Előzmény:
 |
Caipi
2006-03-30 22:35:40
|
652
|
| Hát ugye van az a nyolcvanas évekbeli szabvány, amit elvileg tartani kellene. Az az 52 dB-s. És azért hibás teljesítés, mert szerintünk nem tartotta. Bár az akusztikus szerint ez már régen kevés a mai kor emberének, és módosítani kellene, és a Lakáskultúra is azt írta, hogy ez usque csak azt jelenti, hogy a hangos beszéd áthallatszik, de nem érthető. (Nálam viszont az.) Itt, ahol most bérlem a lakást is vasbeton a födém, de csak abszolút normál, nem zavaró áthallás van. (Hangosabb zene, vízvezeték-zúgás, kalapálás, fúrás, gyerekrohangászás, ilyesmi. Bár most vigyáztam..legfelül van, és a kb. 10x13m-es kerületen usque 3 m-en van szomszéd..:-D) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|