Keresés

Részletes keresés

Caipi Creative Commons License 2006-03-30 22:54:15 653

Hopp! Előástam a szakvéleményt:

 

A hozzászólás:
Caipi Creative Commons License 2006-03-30 22:35:40 652
Hát ugye van az a nyolcvanas évekbeli szabvány, amit elvileg tartani kellene. Az az 52 dB-s. És azért hibás teljesítés, mert szerintünk nem tartotta. Bár az akusztikus szerint ez már régen kevés a mai kor emberének, és módosítani kellene, és a Lakáskultúra is azt írta, hogy ez usque csak azt jelenti, hogy a hangos beszéd áthallatszik, de nem érthető. (Nálam viszont az.) Itt, ahol most bérlem a lakást is vasbeton a födém, de csak abszolút normál, nem zavaró áthallás van. (Hangosabb zene, vízvezeték-zúgás, kalapálás, fúrás, gyerekrohangászás, ilyesmi. Bár most vigyáztam..legfelül van, és a kb. 10x13m-es kerületen usque 3 m-en van szomszéd..:-D)
Előzmény:
Arnyeklovas Creative Commons License 2006-03-30 22:26:47 651
Caipi, tudom, hogy régi motoros(nő) vagy, de korábbi hozzászólásokban sem találtam pontos alapot a lakás kifogásolására. Pontos jogszabály vagy szabvány kell. Különben mire hivatkozol, hogy hibás teljesítés? Mihez képest? Nem hinném, hogy a szerződésben leírtátok a hanggátlás értékeket.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!