|
|
|
|
 |
Arnyeklovas
2006-03-30 17:09:06
|
649
|
| OK, ezek egész jó értékek (persze, ettől még lehet áthallás, de nem zavaró). És mi írja ezt le, mire kell hivatkozni? Szabvány vagy jogszabály neve, száma? |
|
A hozzászólás:
 |
ehead
2006-03-30 15:50:08
|
648
|
Amit én már kiderítettem:
társasház szomszédos lakását elválasztó födémre és falra a helyszíni, súlyozott léghanggátlás, >= 52 dB
helyszíni, súlyozott lépés-hangnyomásszint, <=55dB
A szabványban ajánlott értékek (az előbbiekben említettkre) födémre: >= 55 dB, és <= 53 dB
Sorházra, ikerházra más értékek vonatkoznak.
Nem vagyok szakértő, így a fogalmakkal még nem vagyok teljesen tisztában. De igyekszem...... |
|
Előzmény:
 |
Arnyeklovas
2006-03-30 15:42:29
|
647
|
Egy lakásra, falra, nyílászáróra. kisebb tételben.
Konkrét előírás kellene, mennyi az annyi. Hány decibel? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|